سنگ درمانی

 

انتخاب سنگ مناسب

هیچ قاعده ای برای انتخاب کریستال وجود ندارد، کریستالی که انتخاب می کنید ممکن است بزرگ، کوچک، طبیعی، تراش خورده، صاف یا رنگی باشد. غریزه، شما را در انتخاب کریستالتان یاری می کند. همواره از شهودتان استفاده کنید. اگر به احساستان اعتماد دارید، مطمئن باشید که کریستالی که به سمتش رفته اید، درست همانی است که در این لحظه از زندگی باید داشته باشید.
به نصایح دیگران گوش نکنید. این که یک سنگ برای کسی احساسی خوب به ارمغان می آورد، دلیل این نیست که برای شما نیز مفید باشد. از غریزه خود پیروی کنید.
اگر کریستالی برای شما کاربرد دارد، احساس جذب آنی نسبت به آن پیدا می کنید. مثل وقتی که غریبه ای را می بینید، بلافاصله به او واکنش نشان می دهید. چه مثبت و چه منفی. نمی توانید با واژه های منطقی و عقلانی این حس را توصیف کنید. اما کاملا حس می کنید که این فرد با شما همخوانی دارد یا نه. همین احساس را با سنگ خواهید داشت. همه کریستالها با فرکانسهایی خاص مرتعش می شوند. درست مانند انسان.
کریستالهایی که جذبتان می کنند، همانهایی هستند که هم فرکانس شمایند و همانها نیز بیشترین فایده را در این مرحله خاص برای شما دارند.
یافتن کریستال، تجربه ای اعجاب آور و لذت بخش است. چه آنرا از فروشگاهی تهیه کنید یا در جنگل و کوهستان پیدایش کنید یا آنرا هدیه بگیرید.
فکر نکنید که کریستالهایی که شما را یافته اند و امروز در دست شما هستند، همواره اثرشان را حفظ می کنند. گاهی اوقات کریستال ها را باید از خودتان دور کنید. اگر احساس می کنید که سنگی را باید به دوستی بدهید، از حس خود پیروی کنید. زیرا در این حالت، کریستال کار خود را با شما تمام کرده است. پس بگذارید با عشق و اشتیاق به دست دیگری برسد. کریستال دیگری به سرعت شما را پیدا خواهد کرد. هرگز به سنگی نچسبید. زیرا آنرا از دست خواهید داد
این تجربه ای عمومی است. اگر چنین چیزی اتفاق افتاد ناراحت نشوید. چون این حالت نشانه این است که سنگ کارش را در مورد شما انجام داده است و حالا زمان آن رسیده که هر دوی شما حرکت کنید.

هنگام تماس با سنگها ممکن است حالات زیر را تجربه کنید. این نشانه آن است که سنگ با شما ارتباط برقرار کرده است. به یاد داشته باشید که در سنگ، قسمتی از آگاهی و شعور هستی نهفته است که می توان با آن ارتباط برقرار کرد:

 
گرمایی که از کریستال ساطع می شود.
 
انرژی سرد.
 
انفجار ناگهانی انرژی که به شارژ الکتریکی می ماند.
 
گزگز انگشتان.
 
ارتعاش یا پالس.
 
احساس نوعی دانش درونی.
 
احساس تمامیت و تعادل.
 
موج گرمایی که بدنتان را گرم می کند.
 
گرما در قلب.
 
حس عمیق عشق.
عطری که از کریستال به مشام می رسد.
 
رنگها و هاله ای که کریستال را احاطه کرده اند.
 
درخششی که از کریستال ساطع می شود.
 
حس رطوبت در دستان.
 
این حس که کریستال توجه شما را جلب می کند یا - برایتان شانس می آورد.
 
هیجان ناگهانی در هنگام دیدن و لمس کردن سنگ.
 
احساس حمایت و داشتن یک تکیه گاه.
 
میل به خندیدن یا احساس نشاط و سرور درونی.
 
احساس اینکه قبلا هر چه رشته بودید پنبه شده.
 
حس داشتن افکار روشن.
 
پیچیدن صداهایی در گوش.
 
تغییر تنفس.
 
احساس اینکه گمشده ای را پیدا کرده اید.
 
احساس گزگز در پیشانی هنگام نزدیک کردن سنگ به آن.

 

 

طریقه استفاده:.

 

جواهرات :

استفاده تزئینی از کریستال ها یکی از موثرترین روش های شفابخشی است. برای به دست آوردن نتایج بهتر، سنگ باید با بدن تماس مستقیم داشته باشد. از کریستال تا زمانی استفاده کنید که اوضاع جسمی و روحی تان رو به بهبود نهد. زمانی که نشانه هایی جزئی از رو به زوال رفتن قدرت فردی می بینید، علامت این است که عملکرد خود شفابخشی بدن ضعیف شده است. این ضعف ممکن است فقط چند ساعت طول بکشد. با این حال، کریستال را درآورید و فقط روزی سه بار و هر بار نیم ساعت آن را به گردن بیندازید.


 همراه داشتن کریستال :

می توانید کریستال را در جیب بگذارید و هر از گاهی آن را لمس کنید تا انرژی شفابخش آن مستقیما وارد پوستتان شود.

 
گذاشتن کریستال روی بدن :

می توان کریستال را مستقیم روی بدن یا چاکرا گذاشت. برای این کار، کریستال را چند دقیقه روی عضو بیمار یا سالم بگذارید و آن را نگه دارید تا اثر شفابخشی آن وارد بدن شود.

 
جاسازی کریستال زیر بالش :

اگر کریستالی را هنگام خواب زیر بالش بگذارید، از انرژی های آن در خواب بهره خواهید گرفت.

 
قرار دادن کریستال در اتاق :

کریستال ها به محیط کار و خانه انرژی می دهند. آن ها را در جایی از اتاق بگذارید که بتوانید ببینیدشان و ارتعاشاتشان را حس کنید. در این صورت، وقتی در اتاق می نشینید، از نظر روحی، جسمی و ذهنی احساس بهتری خواهید داشت. اگر دلتان می خواهد اتاقتان پر از آرامش باشد، کوارتز صورتی در اتاق بگذارید. گذاشتن فلوریت ارغوانی نزدیک تلویزیون یا کامپیوتر، شما از تشعشعات الکترونیک حفظ خواهید کرد. قطعه ای آمیتیس یا کوارتز دودی را در محل کار خود بگذارید تا انرژی های منفی را جذب و شما را از عصبانیت و پرخاش دیگران در امان نگه دارد. هم چنین می توانید برای ایجاد تعادل در اتاق، چهار کریستال را در چهار گوشه اتاق و رو به مرکز کار بگذارید. مراقبه با کریستال :

در سراسر جهان، مردم برای افزایش آرامش ذهن و جسم مراقبه می کنند. استفاده از کریستال هنگام مراقبه نیروی بیشتری به شما می دهد. در واقع، کریستال ها به شما کمک می کنند به وضعیت عمیق تری از آرامش و سکون دست یابید. آن ها بهترین ابزار برای دستیابی به عمق وجود هستند و فرد را دریافتن خود واقعی یاری می دهند، به طوری که با پایان مراقبه، به بصیرتی تازه و راه حل های جدیدی برای مشکلات خود دست می یابید. از اعضای خانواده کوارتز، به خصوص کوارتز شفاف، آمیتیس، کوارتز صورتی و کوارتز دودی، برای مراقبه استفاده می شود.


 مراقبه کریستال - ماندالا :

ماندالا، شکل یا الگویی است که در مراقبه از آن استفاده می شود. این شکل آرامش ذهن را افزون می کند و برای خود شفا بخشی خوب است. اگر مراقبه برایتان مشکل است، با تعدادی کریستال یک ماندالا بسازید. به این ترتیب، نیروی تمرکز پیدا می کنید و انرژی کریستال ها را هم جذب می کنید.

 
مراقبه در حلقه ای از کریستال :

برای این نوع مراقبه، باید حلقه ای از سنگ دور خود درست کنید. با این کار تغییرات روانی، ذهنی، فیزیکی و عاطفی را تجربه می کنید

 

پاکسازی سنگ

 

از آنجا که کریستال ها همه نوع ارتعاش منفی و مثبت را جذب می کنند، لازم است گاهی آنها را پاکسازی کنید. بدانید که کریستالی که خریده اید مسافتی طولانی را پیموده تا به دست شما رسیده است و بنابراین انرژی کسانی را که با آن تماس داشته اند را در خود دارد. به یاد داشته باشید که افکار منفی نیز مانند بیماری در کریستال می ماند و به شما منتقل می شود.
روشهای زیادی برای پاکسازی کریستال ها وجود دارد. فقط به خاطر داشته باشید که هرگز نباید سنگ خود را با با پاک کننده های شیمیایی یا صابون بشویید. چون این مواد تاثیر معکوس بر سنگ دارند. به هر حال تمام روشهای زیر مناسبند.

 
پاکسازی با آب :

پاکسازی کریستال با آب به خصوص برای کسانی که متولد یکی از برجهای آب در صورت فلکی هستند، بسیار مناسب است.الف- پاکسازی با آب طبیعی: کریستال خود را در آب طبیعی مثل دریا، چشمه، آبشار، رودخانه یا جویبار قرار دهید. اگر چنین منبع آبی در نزدیکی شما نیست، می توانید از بطریهای آب معدنی استفاده کنید.
هرگز با حوله یا پارچه کریستال خود را خشک نکنید، بگذارید کم کم زیر نور آفتاب، که به آن انرژی تازه ای می دهد، خشک شود.

ب- پاکسازی با آب نمک: ظرف سرامیک یا بلور بزرگی را از آب سرد یا ولرم پر کنید ( از آب گرم استفاده نکنید. چون ممکن است سنگ ترک بردارد. ) یک مشت نمک دریا به آن اضافه کنید و کریستال خود را چند ساعت در آن بگذارید. سپس کریستال را درآورید و نمک آنرا پاک کنید و بگذارید به طور طبیعی خشک شود.
توجه داشته باشید که این روش برای همه سنگها مناسب نیست. نمک هنگام تماس با برخی سنگها واکن شیمیایی ایجاد می کند و ساختار کریستالی را از بین می برد و سبب می شود سنگ خراش بردارد یا رنگش عوض شود. اگر اپال در نمک قرار بگیرد، نمک آب آنرا کاملا بیرون می کشد و پوکش می کند.
از آنجا که نمک در پاکسازی بسیار موثر است، مطمئن ترین روش این است که کریستال را در ظرف شیشه ای کوچکی بگذارید و بعد آنرا درون لیوان بزرگی پر از آب نمک قرار دهید. به این ترتیب سنگ تماس مستقیمی با نمک ندارد، ولی فرایند پاکسازی انجام می شود.

 
پاکسازی با خاک :

پاکسازی کریستال با خاک برای کسانی مفید است که متولد یکی از برجهای خاکی در صور فلکی هستند.
در پاکسازی با خاک، کریستال را حداقل 24 ساعت زیر خاک باغچه بگذارید، اگر باغچه ندارید یا اگر خاک باغچه تان اسیدی است، آنرا درون خاک گلدان بگذارید. بعد از این که آنرا از خاک درآوردید، با آب طبیعی بشویید و بگذارید خشک شود.


پاکسازی با آتش :

پاکسازی کریستال با آتش برای متولدین برجهای آتش در صورت فلکی مناسب است.
یکی از روشهای پاکسازی با آتش این است که کریستال را چند ساعت در حلقه ای از شمعهای روشن قرار دهید تا شمعها کاملا آب شوند.
روش دیگر این است که کریستال را از روی شعله شمعی به سرعت بگذرانید. این روش را فقط در مواقع ضروری که عجله دارید انجام دهید. زیرا امکان ترک خوردن سنگ وجود دارد. اپال را هیچگاه با این روش پاکسازی نکنید.

پاکسازی با دود :

روش دود دادن برای متولدین یکی از صور فلکی باد مناسب است.
دود دادن بهترین نوع پاکسازی برای کریستال ها و فضای اطراف است. در سنت بومیان امریکا، دود دادن نقش مهمی در مراسم تقدیس، تطهیر و تبرک دارد.
سدر، اسطوخودوس و علف شیرین، گیاهانی هستند که برای دود دادن مناسبند. می توانید چند شاخه از گیاه را لوله کرده و آنرا آتش بزنید و پس از خاموش کردن آن، کریستال را روی دود آن بگیرید یا با دست دود را به سمت کریستال هدایت کنید. به این ترتیب، هوا انرژی های منفی را از کریستال می زداید.
روش بهتر این است که از عودهای مخصوص این کار استفاده کنید. در این روش نتیجه بهتری می گیرید و کریستالتان نیز جرم و دود نمی گیرد، در عین حال انرژی سنگ و محیط خانه هم نیروی تازه ای می گیرد. توجه داشته باشید که از عودهای شیمیایی استفاده نکنید زیرا نتیجه معکوس می گیرید.


 

 پاکسازی با خوشه کریستال :

یکی دیگر از بهترین روشها این است که کریستال خود را چند ساعت روی یک خوشه بزرگ کوارتز یا آمتیس بگذارید. با این کار ارتعاش های منفی از بین می روند.

 پاکسازی با گل :

برخی کریستال ها را می توان با گل یا گلبرگ هم پاکسازی کرد. در این روش کوارتز صورتی را میان گلبرگهای رز صورتی بگذارید. اسطوخودوس نیز برای خالص کردن سنگهای ارغوانی مثل آمتیس بسیار عالی است.
گلبرگهای گل را در ظرفی بریزید سپس کریستال را حداقل 24 ساعت میان گلبرگها قرار دهید. بعد بهتر است کریستال را چند ساعتی زیر نور ماه، مخصوصا اگر ماه کامل است، یا در آفتاب قرار دهید.

 پاکسازی با برنج :

در این روش ظرفی را از برنج خام پر کنید و کریستال را در وسط آن بگذارید. بعد از 24 ساعت کریستال از انرژیهای منفی خالی می شود و نیروی جدیدی می یابد. به خاطر داشته باشید که این برنج بعد از این کار قابل خوردن نیست. زیرا علاوه بر داشتن انرژی منفی و مضر، طعم آن نیز تغییر کرده است.

 پاکسازی با روغن :

پاک سازی با روغن چندان رایج نیست، اما از آن جا که در درمان از عطر نیز استفاده می شود، برخی از روغن های معطر برای پاک سازی مناسب اند. روغن هایی مثل اسطوخودوس، مریم گلی، سدر، لیمو، آناناس، سرو کوهی، اکلیل کوهی، گل سرخ و گیاه خس خس.
برای پاک سازی کریستالتان، روغن را تکان دهید و یکی دو قطره از آن را روی پارچه کتان یا دستمالی بریزید. سپس کریستال را با آن پاک کنید.
راه دیگر، سوزاندن روغن است. برای این کار، ابتدا چند قاشق چای خوری آب روغن درون ظرفی بریزید. بعد شمعی زیر آن روشن کنید و چند قطره روغن به آن اضافه کنید. وقتی از آن بخار بلند شد، کریستال را روی بخار بگیرید. کریستال ها عطر روغن را جذب می کنند. یک قطره از روغن که روی کریستال ریخته می شود، آن قدر قوی است که می تواند اتاقی را معطر سازد.

 پیشکش کنید :

هدیه کردن کریستال بعد از پاک سازی بسیار مهم است، زیرا اهدای آن نشان می دهد که از کریستال فقط در راه های مثبت استفاده می شود. هم چنین این کار از کریستال در مقابل سوء استفاده حمایت میکند. به گفته ادگار کایس ( Edgar Cayce ) ، روان شناس آمریکایی، دلیل از بین رفتن تمدن آتلانتیس، سوء استفاده از نیروی کریستال ها بود. برای هدیه کردن و حفظ کریستالتان، آن را در دست بگیرید. نور نگهدارنده آن را ببینید و بگویید: این سنگ را برای اینکه نیکی جهانی اش به همه برسد، پیشکش میکنم.

 
برای کریستال برنامه ریزی کنید :

از کریستال ها می توان برای مقاصد گوناگونی چون شفابخشی و تمرکز استفاده کرد. مناسب ترین کریستال برای برنامه ریزی، کریستال های کوارتز شفاف هستند. کریستال های رنگی به خاطر رنگشان قبلا برای منظوری خاص برنامه ریزی شده اند. پیش از برنامه ریزی برای کریستالتان، باید از نیت درونتان آگاه باشید. چون کریستال ها نیروی مغناطیسی ذهن را جذب می کنند.
برای این کار موارد زیر را می توان در نظر گرفت:

شفای خود
شفای دیگران
شفا از راه دور
مراقبه
محافظت
هماهنگی
عشق
تعبیر رویاها
پاک سازی محیط کار و خانواده
نیروی حیاتی و انرژی
آرامش درونی
به یاد آوردن گذشته
اتصال به زمین

وقتی تصمیم گرفتید، کریستالتان را جلوی چاکرای قلب بگیرید و چند نفس عمیق بکشید، تمرکز کنید. سپس کریستال را روی چاکرای چشم سوم بگیرید. تمرکز کنید و با صدای بلند یا در ذهن برنامه مناسب خود را از آن بخواهید. خواسته تان را چند با تکرار کنید. خود به خود خواهید فهمید که چه هنگام برنامه ریزی کامل می شود. وقتی کامل شد، کریستال را زمین بگذارید و برنامه ها را از ذهنتان دور کنید.

 

سنگ ماه تولد

 

سنگ متولدين فروردين ماه
سنگ ماه / الماس الماس‌(DIAMOND) يكي‌ از گرانبهاترين‌ سنگ هاي‌ روي‌ كره‌ زمين‌ است‌ كه‌ از فراوان‌ ترين‌ عنصر موجود - يعني‌ كربن‌ - ساخته‌ شده‌ و سخت‌ ترين‌ ماده‌ را تشكيل‌ مي‌دهد. بلورهاي‌ الماس‌ از چهل‌ و پنج‌ ميليون‌ سال‌ پيش ، در اعماق‌ زمين‌ بر اثر آتشفشان ‌ها در شرايط‌ فشار بسيار بالا و درجه‌ حرارت‌ زياد از كربن‌ خالص‌ با درجه‌95/99 درصد تشكيل‌ شده‌اند.

سنگ متولدين ارديبهشت
زمرد(EMERALD) مترادف‌ رنگ‌ سبز است. اين‌ گوهر زيبا كه‌ همرنگ‌ طبيعت‌ و رنگ‌ زندگي‌ است‌ براي‌ ما ايرانيان‌ شكوه‌ و جلوه‌اي‌ خاص‌ دارد و رنگ‌ آن‌ گنبدهاي‌ سبز و مقدس‌ ائمه‌ را تداعي‌ مي ‌كند. به‌ همين‌ دليل‌ بسياري‌ از خانواده‌ها ترجيح‌ مي‌دهند به‌ عروس‌ سرويس‌ زمرد هديه‌ بدهند.در فرهنگ‌ هاي‌ مختلف، اعتقادات‌ متفاوتي‌ درباره‌ ي زمرد وجود دارد و انسان‌ ها خواص‌ جادويي‌ حيرت ‌آوري‌ براي‌ آن‌ متصور بوده‌اند؛ براي‌ مثال‌ مصريان باستان‌ در دهان‌ مرده‌ زمرد قرار مي ‌دادند تا در آن‌ دنيا بهتر تكلم‌ كند و نيز معتقد بودند اين‌ سنگ‌ باعث‌ باروري‌ مي ‌شود. همچنين‌ براي‌ درمان‌ چشم‌ از آن‌ استفاده‌ مي‌ كردند.

سنگ متولدين خرداد
سنگ ماه / مرواريد مرواريد جزو سنگ‌ها نيست، اما در گروه‌ گوهرها قرار دارد. اين‌ گوهر زيبا را مظهر پاكي ، زيبايي‌ و ظرافت‌ مي‌دانند و بشر از چندين‌ هزار سال‌ پيش‌ آن‌ را مي ‌شناخته‌ است. مرواريد به‌ رنگ‌هاي‌ كرم ، طلايي ، نقره‌اي ، نقره‌اي‌ مايل‌ به‌ سفيد ، سفيد متمايل‌ به‌ صورتي ‌، و نيز به‌ رنگ ‌هاي‌ طوسي‌ و مشكي‌ وجود دارد.يك‌ دانه‌ مرواريد يا يك‌ رشته‌ مرواريد وقتي‌ ارزش‌ و قيمت‌ دارد كه‌ گوهر ، صافي‌ و درخشش‌ طبيعي‌ داشته‌ باشد. با مرواريد جواهراتي‌ چون‌ انگشتر، گردنبند ، سنجاق‌ سينه‌ و دستبند ساخته‌ مي‌ شود

سنگ متولدين تير ماه
سنگ ماه/ ياقوت قرمز سنگ‌ متولدين‌ تيرماه‌ ، ياقوت‌ قرمز(RUBY) است. رنگ‌ قرمز ياقوت‌ سمبل‌ عشق، ميهن ‌پرستي‌ و خشم‌، و رنگ‌ مورد علاقه‌ كودكانِ پرخاشگر است. اين‌ سنگ‌ در اروپا در اواخر قرون‌ وسطي ، سنگ‌ مورد علاقه‌ كشيشان‌ بود؛ آن‌ را روي‌ انگشتر مي ‌گذاشتند و مي‌ گفتند از بهشت‌ آمده‌ است. «ياقوت» بين‌ سنگ‌هاي‌ قرمز بيشترين‌ خواهان‌ را دارد و با ارزش‌ ترين‌ است. پس‌ از الماس، ياقوت‌ قرمز سخت‌ ترين‌ كاني‌ محسوب‌ مي‌شود و در سايزهاي‌ بالاتر از پنج‌ قيراط ، از الماس‌ با ارزش‌ تر است

سنگ متولدين ماه مرداد
سنگ ماه / پريدوت پريدوت‌ (PERIDOT) گوهر زيبايي‌ است‌ كه‌ هم‌ جواهر فروشان‌ و هم‌ مردم‌ عادي‌ كمتر درباره ي آن‌ اطلاعات‌ دارند. اين‌ گوهر زيبا كه‌ نام‌ آن‌ از زبان‌ يوناني‌ سرچشمه‌ گرفته‌ و معني‌ و مفهوم‌ خاصي‌ ندارد به‌ رنگ‌ سبز زيتوني‌ و شفاف‌ است‌ و درخششي‌ روغني‌ و شيشه ‌اي‌ دارد.پريدوت‌ تحت ‌تأثير اسيد سولفوريك‌ تجزيه‌ مي‌ شود و بيشتر از معادن‌ جزيرهِ سنت‌جان‌ (SAINT JOHN) در درياي‌ سرخ‌ و نيز در برمه، استراليا، برزيل‌ و آفريقاي‌ جنوبي‌ همراه‌ با الماس‌ استخراج‌ مي ‌گردد.

سنگ متولدين ماه شهريور
سنگ ماه / یاقوت کبود گوهري‌ به‌ رنگ‌ آبي‌ روشن‌ تا تيره ؛ و سمبل‌ صلح‌ و رنگ‌ تسكين ‌دهنده‌ و نوازشگر چشم. ياقوت‌ كبود يا سفير (SAPPHIRE) سمبل‌ واقعيت، وفاداري، عقل‌ و تفكر است چنانكه‌ گاه‌ آن‌ را «سنگ‌ خردمندان» نيز مي‌ نامند.در قرن‌ نوزدهم‌ جواهر شناسان‌ متوجه‌ شدند كه‌ ياقوت‌ كبود از خانواده‌ كروندوم‌ و عنصر رنگ‌ در آن‌ آهن‌ و تيتانيوم‌ است. سفير به‌ رنگ‌ هاي‌ قرمز- قرمز روشن ، صورتي ، زرد و سبز وجود دارد كه‌ همگي‌ فرمول‌ شيميايي‌ يكسان‌ دارند و عناصر رنگ‌ موجود در آنها باعث‌ تنوع‌ رنگ‌ مي ‌شود.ياقوت‌ كبود و ياقوت‌ قرمز سختي‌ يكسان‌ دارند و به‌ همين‌ دليل‌ براي‌ دستگاه‌هاي‌ برش‌ دهنده‌ و ليزر استفاده‌ مي‌ شوند

سنگ متولدين ماه مهر
اوپال‌ (OPAL) را در مشرق ‌زمين‌ سمبل‌ وفاداري‌ و اميد مي‌ شناسند و استفاده‌ از آن‌ به‌ فرد حالتي‌ از تقدس‌ مي‌ دهد. عرب‌ها اعتقاد دارند اين‌ سنگ‌ از بهشت‌ روي‌ زمين‌ افتاده‌؛ و ظاهراً حالت‌ نوراني‌ آن‌ باعث‌ به ‌وجود آمدن‌ اين‌ باور شده‌ است.يوناني ها معتقدند اوپال‌ باعث‌ دورانديشي‌ مي ‌شود و از امراض‌ جلوگيري‌ مي ‌كند؛ و شكسپير آن‌ را ملكه‌ گوهرها مي ‌داند.

سنگ متولدين ماه آبان
آبان سيترين و ياقوت قرمز سنگ هاي متولدين اين ماه هستند.. ياقوت قرمز ايمني بدن را افزايش ميدهد و از لحاظ رواني هم باعث رهايي از وابستگي هاي رواني مي شود. از زمان قديممتداول بوده که به زوجهاي جوان توصيه مي شده اين سنگ را براي وفاي بيشتر نسبت بهشريک زندگي به گردن بياويزند.

سنگ متولدين ماه آذر
آذر رسيديم به متولدين آذرماه و سنگ فيروزه. از سنگ فيروزه به عنوان سنگ حامي ياد شده است. معروف است که در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپيما براي ايمني در سفر از فيروزه استفاده مي کنند. چون اين سنگ از سقوط جلوگيري مي کند. فيروزه بر روي عملکرد نادرست کبد اثر مي گذارد و قدرت و سوي چشم را افزايش مي دهد. فيروزه ضد افسردگي است، نشاط آور مي آورد و التهبات پوستي را فرو مي نشاند.

سنگ متولدين ماه دی
سنگ وفور و باروری خوبی است اگر به عنوان هدیه باشد یک نماد خوشی و وفاداری به شمار می رود برای قاعدگی زنان خوب است اگر این سنگ بصورت غیرقانونی بدست آمده باشد برای مالک جدیدش نفرین و بدشانسی به دنبال خواهد داشت تا اینکه به مالک قانونی اش بازگشت داده شود در برابر دزدها محافظ است سیستم انرژی را متعادل می کند و میلها را برمی انگیزد اگر هنگام خواب این سنگ همراهتان باشد شما می توانید رویاهایتان را به خاطر بیاورید :از دیگر خصوصیات دریافت خوشی، نیرو، دارایی و ثروت، صلح، بردباری، اصرار، تمایلات نفسانی، تطهیر، تیز شدن ادراکات، قوی شدن بدن و بالا رفتن تحمل، کمک به کالبد عاطفی

سنگ متولدين ماه بهمن
سنگ ماه / آماتيس‌ اَمتيست (AMETHYST) نوعي‌ كريستال‌ كوارتز به‌ رنگ‌ بنفش‌ است؛ و در گروه‌ كوارتز گرانبهاترين‌ سنگ‌ محسوب‌ مي‌ شود. كوارتز در گروه‌ اكسيد سيليس‌ قرار دارد. خود سنگ‌ كوارتز در طبيعت‌ به‌ رنگ‌هاي‌ گوناگون‌ يافت‌ مي‌ شود كه‌ هر كدام‌ به‌ نامي‌ معروف‌ است؛ مثلاً دُر كوهي‌ (ROCK CRYSTAL) كه‌ بي‌ رنگ‌ است‌ و در تمام‌ نقاط‌ جهان‌ معادن‌ متعددي‌ از آن‌ وجود دارد؛ از جمله‌ در ايران‌ كه‌ اين‌ نام‌ (دُر) هميشه‌ مترادف‌ با جواهر به‌ كار برده‌ مي‌ شود و جايگاه‌ خاصي‌ دارد.

سنگ متولدين ماه اسفند
سنگ ماه / آكوامارين متولدين‌ اسفند خصوصياتي‌ دارند كه‌ با متولدين‌ ديگر ماه‌هاي‌ سال‌ كاملاً متفاوت‌ است؛ از بارزترين‌ اين‌ موارد آرام بودن‌ را مي توان‌ نام‌ برد. سنگ‌ اين‌ ماه‌ آبي‌ روشن‌ است؛ رنگي‌ كه‌ به‌ انسان‌ آرامشي‌ همراه‌ با نشاط‌ مي ‌دهد. اين‌ سنگ‌ آكوامارين‌ (AQUAMARINE) نام‌ دارد و مخصوص‌ جنس‌ مؤنث‌ است. سيستم‌ ايمني‌ و اعصاب‌ را تقويت‌ مي ‌كند و باعث‌ آرامش‌ غدد مي ‌شود. واژه‌ آكوامارين‌ مشتق‌ از كلمه ‌اي‌ لاتين‌ به‌ معناي‌ آب‌ درياست‌ و براساس‌ رنگ‌ آبي‌ آن‌ به‌ اين‌ نام‌ خوانده‌ مي‌ شود

 

ادامه دارد بزودی تکمیل میشود........

 

نظر دهید

گزارش تخلف
بعدی